Онлайн TV FM радіо FM пауза

Японський біолог отримав Нобелівську премію

Японського біолога Йосінорі Осумі нагородили Нобелівською премією з фізіології та медицини за відкриття механізмів автофагії. Про цеповідомляє Фонд Нобеля.

Цього року Йосінорі Осумі відкрив і з’ясував механізми, що лежать в основі фундаментального процесу дерградації та утилізації клітинних компонентів.

Концепція явища автофагії виникла у 60-і роки, коли дослідники вперше побачили, що клітина може знищувати свої власні компоненти, огороджуючи їх мембраною і створюючи таким чином мішковидні бульбашки, які потім переміщуються до відділення з переробки відходів — лізосом.

На початку 1990-х Йосінорі Осумі провів серію експерементів, використовуючи пекарські дріжджі, аби ідентифікувати гени, необхідні для аутофагії. Далі біолог з’ясовував основні механізми аутофагії у дріжджів і довів, що подібний складний механізм використовується і в наших клітинах.

Відкриття Осумі призвело до виникнення нового погляду на те, як клітина переробляє свій вміст. Це відкрило шлях до розуміння фундаментальної важливості аутофагії в багатьох фізіологічних процесах — таких як адаптація до голоду або відповідь на інфекцію. Мутації в генах аутофагії можуть викликати захворювання — процес аутофагії приймає участь у ряді онкологічних та неврологічних хвороб.

Джерело: hromadske.ua

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua