Фахівці рохповіли про частоту прання постільної білизни, інформує Країна здоров’я.

За їхніми словами, людина третю частину свого життя спить, природно в своїх спальних місцях, які застеляються постіллю. Щоночі з людського тіла на ліжку прокидаються дрібні частинки клітин шкіри.

Деякі люди, кажуть дерматологи, настільки рідко перуть постільну білизну, що буквально перетворюють постільні приналежності в “сади” по вирощуванню бактерій.

У ліжку після сну залишаються не тільки крихти шкіри, тут скупчуються частинки пилу, лупа з голови, залишки косметичних засобів і так далі. Саме ліжко – ідеальне середовище для життя бактерій.

Дерматологи кажуть, що білизна необхідно регулярно прати, особливо наволочки. Саме наволочки пероть 2 або 3 рази на тиждень. За словами дерматологів, наволочки накопичують патогени, які сприяють висипань на обличчі або виникнення прищів. Також, фахівці відзначають, що простирадла і підковдри перуть один раз на 7 днів. Особливо це необхідно робити алергікам.

Хоча, дерматологи відзначають, що підодіяльник необхідно прати раз в 14 днів. Крім того, кажуть вони, матраци і подушки бажано міняти кожні шість місяців. Для цього їх здають в хімчистку.

Фахівці кажуть, що ванни або душ перед сном допоможуть позбавити від більшого поширення бактерій з тіла. Також водні процедури мають здатність допомоги до швидкому засипанню.

Люди, які перуть білизну рідко, можуть захворіти на астму, акне, алергіями або захворюваннями шкіри.