Онлайн TV FM радіо FM пауза

Чи справді масаж лікує біль у спині?

Вчені з Indiana University і Purdue University довели, що масажна терапія ефективно лікує болі в нижній частині спини, що мають хронічний характер. Дані болю зустрічаються найчастіше, вони викликають серйозні проблеми зі здоров’ям і вимагають величезних витрат на лікування.

Дуже часто боротьба з болями в нижній частині спини розтягується на довгі роки, однак масаж може покласти край цій проблемі. Більше 50% людей, які взяли участь в клінічному дослідженні, або повністю позбулися болю, або досягли істотного прогресу завдяки масажної терапії.

Попередні клінічні дослідження ефективності масажу проводилися в контрольованих умовах, але в ході даного експерименту пацієнтів направляли до фізіотерапевтам на 10 сеансів в звичайні клініки, тобто їх лікували в тих же самих умовах, в яких масаж зазвичай і проводять для всіх.

Автори дослідження уважно стежили за різними характеристиками пацієнтів, які можуть впливати на результативність лікування. Ефективність масажу оцінювалася за спеціальним запитальником, що дозволяє визначити ступінь функціональної непрацездатності через болі в нижній частині спини. Більшість опитаних підтвердили, що масаж допомагає.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua