Онлайн TV FM радіо FM пауза

За кошти Євросоюзу у міські дитячій лікарні облаштували відділення реабілітації. Відео

Новини

Результати міжнародного проєкту «Альтера» у межах транскордонної операційної програми «Румунія-Україна 2014-2020» представили в Івано-Франківську. Зокрема за кошти Євросоюзу вдалося зробити ремонт, укомплектувати та обладнати відділення реабілітації у Міській дитячій клінічній лікарні.

«Наш зал обладнаний системами вертикалізації, називається вона павук. Забезпечена для розробки різних суглобів, для створення ефекту невагомості. Це переважно для діток з ДЦП. Також в нас є різний інвентар для діток зі сколіозом чи сколіотичною поставою. Ми маємо змогу займатися з певними обладнаннями», – розповідає лікар фізичної та реабілітаційної медицини МДКЛ Іван Валага.

Велика зала для фізичних занять, відремонтовані хол та кабінети у відділенні. У межах проєкту «Альтера» вдалося повністю оновити приміщення. Також планують докупити необхідне обладнання, каже директорка міської клінічної лікарні Ольга Бойчук:

«Частина нашого проекту вартує 11 мільйонів гривень. За ці гроші проведено ремонтні роботи в окремих кабінетах та холах, де кабінеті ці розміщені. І частину коштів витрачено на придбання обладнання. За зекономлені кошти, близько 700 тисяч гривень докуповуємо ще додаткове обладнання. Ви, можливо, чули, це апарат штучної вентиляції легень, якщо би такі діти потребували, перебуваючи на лікуванні, не тільки на реабілітації. Також обладнання для розробки руки, так звана рукавичка, стельовий підйомник для тих діток, які мають проблеми із опорно-руховим апаратом».

У відділенні реабілітації та оновлення зможуть лікуватися маленькі пацієнти із важкими порушеннями нервової системи і опорно-рухового апарату.  За словами медиків, тут є великий комплекс лікувальних і діагностичних втручань, які покращують стан дитини.

Представник Румунії Цезар Ґрозаву запевнив, «Альтера» – це унікальний проєкт і дуже добре, що реалізовується спільно у Івано-Франківську і в румунському місті Марамуреш:

«Цей проект є унікальним у межах того, що він торкається саме тих проблем, які торкаються дуже специфічних медичних послуг. У нас є в рамках ЄС декілька проєктів, але вони є дотичними. Воно торкалося закупівлі автомобільного забезпечення медичного, але саме такий проект є унікальний. Цей проект розгортається в рамках спільної програми між повітом Бая-Маре і Івано-Франківськом».

Зовсім скоро планують оголосити нову програму до 2027-го року, в якій передбачено різноманітні проєкти, у тому числі й медичного напрямку. Зокрема румунська сторона очікує на пропозиції від громади щодо реалізації проектів реабілітації поранених військових.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua