Онлайн TV FM радіо FM пауза

Комунальна чи приватна: на Калущині виник конфлікт щодо користування дорогою. Відео

Новини

Впродовж двох років у селі Підмихайля, що на Калущині, триває конфлікт за користування дорогою, яка веде до людських городів. Місцевий дяк стверджує, що цю земельну ділянку свого часу виділив колгосп його батькові, тож просто взяв і загородив прохід. Жителька села Євгенія Бойчук стверджує, що дорога громадська.

У селі Підмихайля Новицької ТГ виникла конфліктна ситуація щодо використання дороги комунальної власності біля газорегуляторного пункту. Жителька села Євгенія Бойчук запевняє, що її сусід Петро Мельник перешкоджає заїзду на город.

“Почав мене не пускати навіть корову гонити на свій город, і почав мені погрожувати, що це не цією дорогою, а другою треба йти, що дороги нема, що його тато за дорогу цю робив. Я йому відповіла, що тато за дорогу не робив, що колгосп дорогами не платив”, – відзначила Бойчук.

Петро Мельник вважає, що це його власна земельна ділянка, однак жодних документів не має. Відповідно до Генплану села, що розроблений Івано-Франківською філією НДІ «ДІПРОМІСТО» 1990 року, на цьому місці є пішохідна дорога шириною 2 метри, яка  проходить до земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, однак вона не виділена в натурі. Це підтвердив і Калуський міськрайонний суд у серпні 2020 року.

Однак уже в лютому 2021 року рішенням сесії Новицької сільської ради, до якої входить Підмихайля, було встановлено нові розміри громадської дороги – ширина 3 метри. Та рішення сесії не виконується. Євгенія Бойчук зверталася і до органів місцевої влади, і навіть до суду.

Тоді жінка звернулася за допомогою до Калуської спілки учасників АТО/ООС. Адже її син вже четвертий рік воює на Сході України. До того ж, оскільки починаються весняні роботи, а у неї немає можливості заїхати до свого городу. Калуські АТОвці вирішили допомогти матері свого побратима.

Заступник голови Новицької ТГ Ігор Пробоїв, який приїхав на місце події, зазначив, що дорога є комунальною власністю. Тож АТОвці розібрали загороду і наразі звільнили дорогу для проїзду.

“Це питання ми не залишаєм за собою на вирішення. Вирішення цього питання виключно в компетенції ради. Якщо буде бажання оскаржити в протилежної сторони до суду, за ними по закону це право передбачене. Наразі в нас є рішення ради. Ми проявили громадську ініціативу – допомогли мамі учасника бойових дій”, – додав адвокат Володимир Максимів.

Після всіх перипетій на місце події прибули правоохоронці, які зафіксувала покази свідків і порадили жінці знову звертатися до суду.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
1
Хочеш бути в курсі найважливіших подій Прикарпаття, України та світу? Тоді переглядай наші сюжети на телеканалі «РАІ» о 19:00 або ж за посиланням.
rai.ua