Онлайн TV FM радіо FM пауза

В Україні учетверо збільшилась кількість хворих на кір

Новини

43 випадки кору (серед них 21 – у дітей) зареєстровано в Україні за вісім місяців 2023 року. Їх зафіксовано в 11 областях. Водночас за весь 2022-й таких випадків було зареєстровано 11. Тобто за вісім місяців цього року захворіли учетверо більше людей, ніж за весь минулий рік.

Через низький рівень охоплення щепленнями Україні загрожує спалах кору. Ці спалахи циклічні й повторюються приблизно раз на 5 років, останній був зафіксований у 2017-2019 роках, тоді померла 41 людина від ускладнень . Про це пише РАІ з посиланням на Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

В МОЗ наголошують, що ускладнення кору – одна з поширених причин дитячої смертності в світі. Водночас кір – одне з найзаразніших захворювань: 9 із 10 невакцинованих людей, які контактували з хворим на кір, захворіють. Кір небезпечний для всіх невакцинованих людей, проте нещеплені діти є найбільш вразливими до нього. До того ж через невакцинованих дітей вірус швидко поширюється і серед дорослих.

Серед ускладнень кору – запалення легенів (пневмонія), вушна інфекція (отит), запалення мозку (енцефаліт), інші серйозні ускладнення, а також інвалідність і смерть.

Специфічного лікування кору немає, єдиний можливий спосіб захиститися – вакцинація (для повного захисту потрібні дві дози – в 1 рік та у 6 років). Якщо дитина не отримала першу чи другу дози вакцини за графіком, треба якнайшвидше надолужити їх.Отримати щеплення можна у сімейного лікаря або педіатра, у пунктах щеплень, дитячих точках UNICEF “Спільно”. Також в Україні діють 312 мобільних бригад, які виїжджають для проведення щеплень до віддалених районів, організованих колективів та маломобільних осіб.

Дізнатися адресу найближчого пункту щеплення або дізнатися контакти регіонального координатора з вакцинації для виклику мобільної бригади можна у контакт-центрі МОЗ за номером 0 800 60 20 19.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua