Онлайн TV FM радіо FM пауза

У Косові відкрили інтерактивний музей кераміки

Новини

У Косові відбулася презентація інноваційної експозиції, покликаної популяризувати мальовану кераміку як унікальне явище в народній творчості гуцулів.

Таку інноваційну експозицію з сучасним обладнанням та ігровими модулями відкрили у Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини. Про це пише РАІ з посиланням на Івано-Франківську ОДА.

«Експозиція створена в рамках заходів проекту «Інтерактивний музей – популяризація традицій косівської кераміки шляхом модернізації частини експозиції Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини», – розповіла авторка проєкту Вікторія Яремин. Реалізація задуму стала можливою завдяки підтримці Косівської міської ради, яка у партнерстві з музеєм подала відповідний проєкт на щорічний конкурс ініціатив карпатських громад Асоціації органів місцевого самоврядування ЄВРОРЕГІОН «КАРПАТИ – Україна». Конкурсна програма фінансується з обласних бюджетів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. Проєкт косів’ян став одним із 39-ти переможців (загалом на конкурс було подано 176 заявок) та отримає фінансування за кошти обласного бюджету».

Пересічного відвідувача музею експозиція вражає своєю новизною, незвичністю та креативним підходом до питання пропагування традицій косівської кераміки, внесеної до Репрезентативного списку нематеріальної художньої спадщини людства ЮНЕСКО.

Завідувач Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини Вікторія Яремин розповіла:

«Замість пасивного слухання екскурсовода та споглядання експонатів за склом відвідувачам пропонуємо стати учасниками квесту. Гості музею можуть активно взаємодіяти з елементами експозиції: досліджувати, торкатися руками, переглядати відео, зазирати у шухляди та скриньки, виконувати різні ігрові завдання».

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua