Онлайн TV FM радіо FM пауза

ЦВК пропонує зменшити кількість виборчих округів в Україні: скільки їх буде на Прикарпатті

Новини

Центральна виборча комісія пропонує скоротити кількість територіальних виборчих округів з 225-ти до 202-х. В Івано-Франківській області пропонується замість 7 виборчих округів утворити 6.

Про це йдеться у повідомленні на сайті ЦВК, пише РАІ.

ЦВК розробила та виносить на громадське обговорення проєкт переліку нових територіальних виборчих округів (ТВО), які повинні бути утворені відповідно до статті 27 Виборчого кодексу для належного адміністрування виборів з урахуванням зміни адміністративно-територіального устрою України.

На сьогодні для проведення загальнодержавних виборів територія України розділена на 225 ТВО, такий поділ буде діяти до закінчення повноважень депутатів Верховної Ради 9-го скликання і буде використовуватися під час проміжних виборів депутатів Ради в мажоритарних виборчих округах.

Новий поділ на округи почне застосовуватися на наступних загальнодержавних виборах, які пройдуть за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.

Висування кандидатів у депутати Ради відбуватиметься за списками політичних партій, які будуть формуватися у виборчих регіонах та повністю збігатимуться з межами областей. Територіальні виборчі округи будуть використовуватися тільки для адміністрування виборів.

84 округи збігаються з межами районів, в яких розташовуються, ще 7 охоплюють всі громади району, крім районного центру, 2 округи об’єднують по два суміжних райони – Тячівський та Рахівський (Закарпатська область), Косівський і Верховинський (Івано-Франківська область), 28 округів розміщуються в одному місті або частини міста.

До найбільших ТВО за кількістю ділянок належать райони: Івано-Франківський (з Івано-Франківськом включно) – 251 ділянка, Хмельницький – 248, Маріупольський – 244, Лубенський – 239 виборчих дільниць. ЦВК приймає пропозиції щодо нових округів до 22 червня включно.

В Івано-Франківській області пропонується утворити шість виборчих округів замість семи.

Як повідомляло РАІ, у вівторок, 15 червня, відомий український спортсмен Василь Вірастюк склав у Верховній Раді присягу народного депутата.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua