Онлайн TV FM радіо FM пауза

Франківські науковці розробили сонячні панелі для передової. Відео

Топ-новини

Науковці івано-франкського національного технічного університету нафти й газу створили зарядні станції на сонячних панелях для потреб військових та цивільних, які мешкають у «гарячих точках». Вони можуть заряджати як мобільні телефони, так і тепловізори, квадрокоптери і навіть Старлінк.

На сьогодні фахівці розробили три типи мобільних станцій живлення із сонячними батареями. Найпростіша, розповідає один із розробників проєкту Андрій Яворський, складається із гнучкої та легкої панелі.

Ще одну модель зарядної станції науковці назвали оптимальною. Вона має акумуляторну батарею і може працювати навіть у похмурий день.

І останній тип станції – максимальна. Саме ця модель може живити Старлінк й зарядні пристрої для квадрокоптерів, радіостанцій й тепловізорів.

Усі матеріали для виготовлення станцій, розповідає технічний менеджер проєкту Любомир Жовтуля, нині доводиться купувати за кордоном.

Науковець Андрій Яворський зазначає, такі станції не є інноваційною розробкою. Однак, ці моделі мають чимало переваг.

На разі в університеті виготовили 12 зарядних станцій. Шість з них – відправили у регіони, де ведуться активні бойові дій. До слова, сьогодні через пошкодження, спричинені бойовими діями в Україні залишаються знеструмленими майже сім сотень населених пунктів.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua