У березні кількість опадів було найменшим за останні 30 років. Польщі загрожує посуха таких масштабів, яких, можливо, не було вже останні 100 років, пише znaj.ua.

92% сільським району в Польщі, де вирощують зернові культури, загрожує посуха, повідомляє “Nasz Dziennik”. Під загрозою практично всі сільськогосподарські культури. Голова Національної ради сільськогосподарських палат Віктор Шмулевич каже, що посуха “сильніше, ніж коли-небудь раніше”.

“Ярі культури практично не мають сили колоситися, а якщо і колосяться, то відразу сохнуть. Це трагедія. Проблема посухи дуже сильна, а буде величезна проблема для врожаю”, – підкреслив він.

Господарі вже зараз можуть повідомляти в органи місцевого самоврядування з повідомленнями про збитки, завдані посухою . Міністерство сільського господарства обіцяє відпрацювати процедури реагування на стихійне лихо і швидко компенсувати збитки.

За даними ООН, більш ніж у 18 країнах світу спостерігається дефіцит води при якій практично неможливо задовольнити потреби національних економік, а також комунальні потреби громадян. За прогнозами експертів число таких держав до 2025 року зросте до 33. На критично низькому рівні водозабезпечення знаходяться: Близький Схід, Північний Китай, Мексика, країни Північної Африки, Південно-Східної Азії та ряд пострадянських держав.