Онлайн TV FM радіо FM пауза

Дослідження: собаки розуміють більше, ніж ми думали. Відео

Світ

Багатьом власникам собак здається, що їхні вихованці розуміють майже все, що вони кажуть. Дослідники з Угорщини довели, що наші чотирилапі друзі можуть розрізняти не лише популярні команди, такі як «сидіти», «лежати» та «місце», але також інші слова, як-от назви своїх улюблених іграшок.

Якщо сказати вихованцю принести м’яч, він принесе саме його.

Але раніше науковці не могли довести, що в собак справді з’являється уявний образ об’єкта, коли вони чують його назву. Це б свідчило про глибше розуміння мови, подібне до того, яке мають люди.

Тепер нове дослідження в Угорщині це підтвердило: собаки справді можуть навчитися асоціювати слова з конкретними об’єктами.

«Коли вони виконують команди, то використовують лише власне тіло. Але коли ми називаємо зовнішні об’єкти, вони повинні збагнути, що слово пов’язане з конкретним предметом»,- каже Маріанна Борос, дослідниця.

Дослідження провели в Будапешті. Для вимірювання мозкової активності собак до їхніх голів прикріплювали електроди.

Власники собак вимовляли назву іграшки свого вихованця, наприклад «м’яч» або «фрисбі». Потім собаці показували один із цих предметів. У процесі вимірювали активність мозку собак, коли названий предмет збігався з тим, який їм показували, а також коли він відрізнявся.

«Ми виявили, що реакції мозку були різними, коли власник показував об’єкт, який збігався, і коли показував інший об’єкт», – зазначає Маріанна Борос, дослідниця.

Науковці довели, що тварини створювали уявний образ об’єкта, коли чули його назву, і реагували, коли бачили щось інше.

А для власників собак результати лише підтверджують те, що вони вже припускали.

«Я завжди мала відчуття, що він може мене зрозуміти чи впізнати деякі предмети, з якими грається. Але я не мала доказів», – наголошує Паула Перес, власниця собаки.

«Насправді мій пес розуміє слово “гра”. Але він приносить не м’яч, а іншу іграшку. Ми не так багато навчаємо собак назв предметів. Можливо, варто почати», – пояснює Емеше Дорослай, власниця собаки.

У дослідженнях брало участь 18 собак. Пізніше експеримент планують розширити.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua