Онлайн TV FM радіо FM пауза

Часті землетруси тримають у страху жителів столиці Мексики. Відео

Світ

Жителі деяких районів Мехіко просять про допомогу, бо часто стикаються з мікроземлетрусами. Вони пошкоджують будинки та міську інфраструктуру. Така реальність тисяч людей, які живуть над лінією геологічного розлому в Мехіко — столиці Мексики.

З 2023 року райони Мікскоак та Платерос трясе постійно. Зазвичай землетруси стаються раптово. І хоча вони слабкі та короткочасні, вони пошкоджують дахи, колони та стіни будинків.

«Так, ми трохи стурбовані. Поштовхи відчуваються дуже часто. Вони стаються вночі, й іноді ми не знаємо, чи це землетрус, тому що будь-яку вібрацію, яку ми відчуваємо, ми приймаємо за мікроземлетрус. Душевного спокою немає», – розповідає місцевий житель Домінго Лопес.

Місцеві жителі кажуть, що живуть у постійному страху. Вони закликають владу вжити заходів для захисту людей та їхньої власності.

«Ми хочемо спокою. Хочемо, щоб провели дослідження й вирішили, яку допомогу надати. Також потрібна реконструкція всієї нашої вуличної інфраструктури, водопроводу та іншого», – наголошує місцева жителька Мара Гуерра.

Фахівці інженерного інституту активно досліджують походження та глибину геологічного розлому. Вони вважають, що він і є причиною недавніх підземних поштовхів у регіоні.

«На жаль, місто стоїть над розломом, і багато будівель постраждало, бо з грудня по січень він на деяких ділянках цього району пересунувся приблизно на три сантиметри», – каже інженер-геолог Алехандро Саласар.

Як показують урядові дані, у цих двох районах столиці з 3 грудня по 10 січня сталося щонайменше 23 землетруси магнітудою від 1,1 до 3,2 за шкалою Ріхтера. Осередок залягав на глибині близько кілометра 400 метрів.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua