Онлайн TV FM радіо FM пауза

Словенія обрала першу жінку-президента. Відео

Новини

Незалежний кандидат Наташа Пірц-Мусар перемагає в другому турі президентських виборів у Словенії. Вона стане першою жінкою, яка обійме в країні цю посаду.

За попередніми результатами, лівоцентристка Пірц-Мусар набирає коло 54 % голосів. Її правоцентристський суперник від Словенської демократичної партії Анже Логар — приблизно 46 %. Явка на виборах становила близько 50 %.

Пірц-Мусар — колишня телеведуча, яка стала успішним юристом. З 2004 по 14 рік вона була омбудсменом із питань свободи ЗМІ.

Як адвокат, вона захищала свободу приватного життя. Найвідомішою її клієнткою була Меланія Трамп. У 2016 році та судилася зі словенським таблоїдом, а також словенськими й хорватськими компаніями, які без дозволу використали її ім’я. Тоді суд став на бік Трамп.

Словенія — це парламентська республіка. Президент тут має переважно церемоніальну роль. Він очолює збройні сили, а ще відповідає за низку призначень, зокрема керівника центробанку. Водночас більшість кандидатів ще має затвердити парламент.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Хочеш бути в курсі найважливіших подій Прикарпаття, України та світу? Тоді переглядай наші сюжети на телеканалі «РАІ» о 19:00 або ж за посиланням.
rai.ua