Цього року в Україні запрацювала сервісна система – Державний аграрний реєстр. Дана система дозволяє аграрію отримувати всю необхідну інформацію про державні програми підтримки, юридичні консультації та навіть вирішувати земельні питання. З 16 вересня реєстр тестуватимуть у П’ядицькій та Заболотівській об’єднаних територіальних громадах, які обрали за результатами конкурсу.

Про це повідомляє РАІ з посиланням на Івано-Франківську облдежадміністрацію.

“Систему вже успішно протестували у південних областях України. До другої хвилі потрапили дві громади з Прикарпаття – П’ядицька та Заболотівська, котрі перемогли у конкурсі. Ресурс створено для допомоги фермерам. Вони, авторизувавшись в системі, зможуть отримувати актуальну інформацію про діючі програми держпідтримки, про зміни у чинному законодавстві. Та найважливіше: фермери зможуть вирішувати земельні питання. Завдяки ресурсу є можливість подавати заявки на виправлення помилок і  реєстрацію земельних ділянок у кадастрі”, – сказав посадовець.

Степан Вінтонович наголосив, що роботу системи планують запустити  у всіх об’єднаних територіальних громадах. “️Вона вирішить одну з найбільших проблем – непоінформованість жителів ОТГ щодо наявності програм з підтримки сільського господарства”, – відзначив управлінець.

За його словами, завдяки реєстру фермери зможуть уникнути й паперову тяганину із отриманням документів, а перелік послуг у ньому постійно розширюватиметься. “Через реєстр можна замовляти та отримувати державні послуги: зареєструвати договір оренди, подати заявку на держпідтримку, комунікувати  з органами державної влади”, – додав Вінтонович.