Онлайн TV FM радіо FM пауза

Щороку рак шкіри виявляють у понад півтисячі мешканців Франківщини

Уже завтра, 22 квітня, в Україні відзначатимуть день діагностики меланоми. У зв’язку з цим, у четвер, 21 квітня, у дерматовенерологічному диспансері в Івано-Франківську розповіли про важливість швидкого виявлення цієї недуги, пише Репортер.

Як відомо, меланома – одна з найбільш злоякісних пухлин шкіри, що вже протягом першого року після встановлення діагнозу може призвести до смерті. Вона може утворитися зі звичайної родимки під впливом певних факторів, зокрема, спадковості, ультрафіолету і т.д.

В.о. завідувача хірургічним відділенням №1 Юрій Партикевич зазначив, що минулого року в майже 600 прикарпатців виявили різні види раку шкіри. Серед них – 78 випадків меланоми. Він додав, що у жінок трохи більший ризик захворювання, ніж у чоловіків.

Головний лікар обласного клінічного дерматовенерологічного диспансеру Іванна Цідило наголосила, що не варто починати лікуватися самостійно.

“Якщо пухлину діагностувати зразу, коли вона ще на поверхні шкіри, – її легко видалити. Якщо ж меланома вже трохи більша – вилікуватися буде важче, – говорить вона. – Як тільки побачите якийсь утвір на шкірі – одразу ж йдіть до лікаря. Не починайте самолікування”.

Лікар додала, що найпоширенішою причиною утворення злоякісних пухлин шкіри є неправильне засмагання.

“При надмірному потраплянню сонячних променів на шкіру звичайні родимки часто перероджуються в меланоми”, – говорить Іванна Цідило.

Завтра, 22 квітня, в Івано-Франківському дерматовенерологічному диспансері, що на вулиці Короля Данила, 10, проведуть безкоштовні обстеження для всіх бажаючих. У кабінетах №15 та №16 зроблять безоплатну дерматоскопію, ніяких направлень не потрібно.

 

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua