Онлайн TV FM радіо FM пауза

На Франківщині закінчується вакцина від небезпечного поліомієліту, – епідеміологи

Як виявилося, більшість мамів бояться вакцин, адже не знають, звідки їх привезли, хто їх виробив і до кого звертатися в разі проблем після вакцинації.

“Я особисто свого сина не вакцинувала і ставлюся до цього дуже обережно, бо зараз дуже багато інформації про неякісні препарати, – каже Мар’яна Вершиніна, голова ГО “Мами Прикарпаття”. – Наші лікарі не можуть надати ніяку інформацію про препарати”.

Спеціалісти розповіли, що зараз в достатній кількості в Україні є лише вакцини від поліомієліту. На Франківщині від цієї невиліковної хвороби вже вакцинували 91% дітей, проте цього все одно замало.

Багато батьків відмовляються від щеплень, незважаючи на те, що з вересня в Україні розпочався спалах поліомієліту. Лікар-епідеміолог департаменту охорони здоров’я ОДА Марія Бойко каже, що працюють лише з сертифікованими та перевіреними часом препаратами, які постачають з Франції. Вакцина від поліомієліту дійсна 2017 року, проте її запаси в області закінчаться вже 17 квітня.

“Українці не навчені, що потрібно займатися профілактикою, коли здорові. Ми лише біжимо до лікарів, як захворіли, – каже лікар-імунолог ОДКЛГалина Бенько. – Така наша ментальність, і поки ми не змінимо це в собі, доти і будемо під ризиком”.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua