Онлайн TV FM радіо FM пауза

Бюджет міста став ще більш централізованим, аніж за Азарова – голова профільної комісії

Голова бюджетної комісії Івано-Франківської міської ради, голова фракції ВО “Свобода” у міській раді Роман Онуфріїв розкритикував фінансову децентралізацію, запропоновану центральною владою.

 

Про це йшлося у зверненні міської ради до Президента України, прем’єр-міністра та голови Верховної Ради, яке депутати прийняли напередодні розгляду проекту бюджету Івано-Франківська на 2015 рік.

Онуфріїв дав оцінку наповненню загального фонду і так званого бюджету розвитку. За словами депутата, за часів уряду Азарова, співвідношення між центральним бюджетом і місцевими було 80 на 20 відсотків. Зараз — 82 на 18.

Зокрема через збільшення відрахувань у держбюджет податку на доходи фізосіб, місто втрачає 100 мільйонів гривень. Також відмінена дотація вирівнювання для міського бюджету. У 2014р. вона складала 110, 5млн.грн. Поряд з цим, здійснене вилучення із загального фонду міста у держбюджет ще 18,2млн.

Натомість, вилучивши з міського бюджету ці три статті, центральна влада вирішила частково фінансувати освіту та охорону здоров’я через так звану освітню і медичну субвенції.

Ці дві субвенції у сьогоднішньому їх розмірі абсолютно не передбачають інвестиції в освіту і медицину, а заледве покривають захищені видатки – зарплату, харчування, медикаменти та енергоносії, каже “свободівець”. Тобто видатки для розвитку галузей знову таки лукаво скинути на місця, визнав Онуфріїв.

“Для чого забирати гроші у Київ, а потім повертати ці гроші через так звані субвенції? Вважаю, аби мати вплив на кадрову політику. До того ж там немає коштів на ремонт, покращення матеріально-технічної бази освітніх і медичних закладів. Це є подвійне дно даної схеми фінансування урядом – одне фінансуємо, а до іншого стосунку не маємо”, – зазначив голова бюджетної комісії.

 Після тривалих дискусій у сесійній залі документ підтримали 31 депутатів. П’ятеро утрималося.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua