Онлайн TV FM радіо FM пауза

Простір «Вільна» у Івано-Франківську: підтримка жінок у складних життєвих ситуаціях

Новини

У Івано-Франківську діє дружній до жінок та дівчат простір «ВІЛЬНА». Тут проводять творчі майстер-класи, екскурсії, освітні програми. Працюють із жінками, які перебувають у складних життєвих обставинах, постраждали від домашнього та гендерно зумовленого насильства.

«Я, як психологиня, намагаюсь робити більше заходів на розвантаження емоційне, на ресурсування жінок для того, щоби, виходячи з нашого простору, вони відчували внутрішнє наповнення, ресурс для того, щоби бути активними та щасливими. Ми перебуваємо у постійному стресі. Не завжди всі це розуміють, не завжди всі це усвідомлюють. От коли ми безпосередньо починаємо працювати з жінками, коли вони розслабляються, ми через якісь метафоричні карти, через якісь проективні методики можемо піднімати оце все», розповідає психологиня простору Лілія Борисова.

Також у просторі працюють мобільні бригади соціально-психологічної допомоги. Вони виїжджають на виклики разом із поліцією, соцслужбами та відділом у справах дітей туди, де вчиняються насильницькі дії, а дітям і жінками необхідна психологічна підтримка. З початком повномасштабного вторгнення викликів побільшало, адже, за словами фахівців, люди живуть у постійному стресі.

«Останнім часом почастішали такі випадки, коли старенькі батьки і діти з наркотичною залежністю, з алкозалежністю або з психічними розладами вчиняють домашнє насильство відносно своїх батьків. Є також випадки, коли військовослужбовці повертаються у відпустку і десь не витримують цього стресу, не мають ще тієї адаптації, і жінки ще не знають, як поводити себе з чоловіками, тому теж виникають конфлікти із такими наслідками як домашнє насильство».

Обговорити ці та інші проблеми менторки та наставниці простору «Вільна» запросили Руслана Марцінківа. Його, як очільника громади, просять допомогти розширити простір, адже кількість дівчат та жінок, які потребують допомоги, збільшується, каже менеджерка простру Анна Сухар:

«Простір «Вільна» є дуже важливим для місцевого населення, для ВПО. Тому ми би хотіли і надалі продовжувати нашу роботу, але для цього ми маємо потребу в приміщенні. Приміщення має мати близько 100 квадратних метрів, це в доброму варіанті, три кімнати. Ми готові зробити там ремонт, тобто повністю обладнати, створити затишну атмосферу і всі необхідні умови для того, щоби наші відвідувачки приходили і почували себе там комфортно і були забезпечені всім необхідним»

Щоби покращити та надати можливість ефективно працювати з тими, хто опинився у складній життєвій ситуації або став жертвою домашнього чи гендерно зумовленого насильства, громада готова посприяти розширенню безпечного простору.

 «Дуже важливо, що зараз в час війни працює наш громадський сектор. Ми співпрацюємо і з нашими соціальними службами. І дуже важливо, щоби такі речі підтримувалися. Також мобільні бригади тут працюють з проблемою насильства. Завдяки цим організаціям нам вдалося зробити притулок для жінок та чоловіків, які піддаються насильству. Тому важливо, щоби ми знаходили спільні точки дотику і допомагали людям в першу чергу допомагали в цей непростий час і підприємництву, і різні курси, і різні психологічні тренінги, тому дякуємо, що є така організація і така співпраця. Плануємо знайти додаткове приміщення для цієї роботи».

А яка ваша реакція?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua