Онлайн TV FM радіо FM пауза

Останнє прощання: у Великій Британії проходять похорони королеви. Відео

Новини

19 вересня британці та весь світ прощались з королевою Єлизаветою II — монархом, який правив найдовше в британській історії. Вона померла 8 вересня в замку Балморал у віці 96 років.

З 14 вересня труна з тілом королеви стояла у Вестмінстерському палаці. Там із монархинею могли попрощатися всі охочі. Черга простяглася через центр Лондона. Дехто стояв по десять годин. Тепер прощання закінчилося.

Державний похорон бучний і проходить з усіма почестями. Попереднього разу в країні такий бачили, коли в останній шлях проводжали Вінстона Черчилля.

Попрощатися з Єлизаветою II до Лондона приїхали 500 голів держав та світових лідерів, зокрема Джо Байден, Джастін Трюдо та Емманюель Макрон, а також представники монарших домів Європи, Азії, Африки та Америки.

Приспущено прапори в усіх країнах Співдружності націй. А в Канаді навіть відбувається власна церемонія і проходить меморіальний парад вулицями столиці.

Тим часом британці приходять до лондонського Грін-парку, який примикає до Букінгемського палацу, і несуть квіти. Також ще 18 вересня сотні людей почали займати місця на під’їздах до Віндзорського замку. Саме там покоїтиметься тіло Єлизавети II. Єлизавета II також була найстаршим головою держави у світі.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Хочеш бути в курсі найважливіших подій Прикарпаття, України та світу? Тоді переглядай наші сюжети на телеканалі «РАІ» о 19:00 або ж за посиланням.
rai.ua