Онлайн TV FM радіо FM пауза

Рада безпеки ООН проводить перше засідання щодо небезпеки штучного інтелекту

Наука та ІТ

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш каже, що сьогодні є величезна прогалина в навичках роботи з ШІ в урядах та інших адміністративних структурах та структурах безпеки:

 «Прояснімо: зловмисне застосування систем ШІ з терористичною, кримінальною чи іншою метою, може призвести до жахливої кількості смертей і руйнувань, до фізичної і глибокої психологічної шкоди неймовірного масштабу. Кібератаки із застосуванням ШІ вже націлено на критично важливу інфраструктуру та наші миротворчі й гуманітарні операції».

Міністр закордонних справ Великої Британії каже, що штучний інтелект може допомогти у створенні зброї масового знищення. Але водночас може зупинити її поширення. За його словами, треба терміново створити всесвітні правила контролю за технологіями, оскільки ШІ не знає кордонів:

«Штучний інтелект докорінно змінить кожний аспект людського життя. Не за горами новаторські відкриття в медицині, підвищення продуктивності нашої економіки. ШІ може допомогти нам адаптуватися до змінення клімату, перемогти корупцію, революціонізувати освіту, досягти цілей сталого розвитку та зменшити кількість насильницьких конфліктів».

Очікується, що керівний орган технологій штучного інтелекту буде створено за аналогією з міжнародним агентством з атомної енергії, міжнародною організацією цивільної авіації або міжурядовою групою експертів зі змінення клімату.

Коли буде створено цей орган-регулятор, наразі невідомо.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua