Онлайн TV FM радіо FM пауза

На Яремчанщині відновили криївку часів УПА. Відео

Новини

У селі Дора, що на Яремчанщині, відновили криївку часів УПА. Вона була останньою із одинадцяти схованок у селищі. Нині побачити, яким був побут повстанців, може кожен охочий. 

28 грудня 1952 року у селі Дора, що на Яремчанщині, впала остання криївка. А разом з нею й троє повстанців. Тоді загинули Василь Орфенюк, Юрко Струк та Микола Дзудзяний. Ці страшні події, наче вони відбулись сьогодні, пам’ятає Василь Яворський. Він 17-річним хлопцем носив їжу повстанцям. Пригадує, криївка була викопана в землі, а вхід у неї був прихований ліщиновим кущем.

Саме пан Микола прийшов до криївки наступного дня після загибелі хлопців. Розповідає, їх неприступний сховок викрили через зраду одного з чотирьох повстанців, які тієї зими там мешкали. Оточені енкавеесівцями упівці намагались дати відсіч. Утім, сили були не рівні. Тож хлопці останніми набоями постріляли самі себе.

Нині у селі Дора криївку відновили. Утім, це тільки реконструкція. А справжня була неподалік. Нині від неї ані сліду. Попри це, нинішня криївка облаштована так само, як це робили повстанці. Вхід – замаскований, а всередині – кімната з автентичними речами.

Таких криївок у Дорі було одинадцять. Ця залишалась нерозсекреченою найдовше. У Яремчанській громаді сподіваються, це місце стане ще однією популярною туристичною локацією.

Аби відтворити криївку, використали близько півмільйона гривень. Це кошти обласної ради та Яремчанської громади.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua