Онлайн TV FM радіо FM пауза

Лікар з Прикарпаття підробляв COVID-довідки

Новини
Мешканець Івано-Франківської області, який працює лікарем у комунальній лікарні, виготовляв фальшиві довідки про негативний результат ПЛР-тестів на COVID-19.  Він створював копії бланків мережі медичних лабораторій на комп’ютері у своєму робочому кабінеті.

Фальшивки містили QR-код і були виготовлені двома мовами – українською та англійською. Ділок «засвідчував» їх підробленою «мокрою» печаткою. Про це пише РАІ з посиланням на пресслужбу СБУ в Івано-Франківській.

Нелегальний бізнес він розпочав у березні цього року. Клієнтів підшукував через онлайн-платформу безкоштовних оголошень. Вартість «довідки» становила 500 грн.

За висновками медекспертів, дії зловмисника могли спричинити зниження контролю над поширенням пандемії. Лабораторія, бланки якої підробляв чоловік, внесена до державного реєстру і має право передавати результати тестування на COVID-19 для припинення самоізоляції через додаток «Дій вдома». Довідки, які він підробляв, зокрема, використовувались для перетину державного кордону.

У ході обшуків за місцем роботи та проживання медика правоохоронці вилучили комп’ютер з бланками підробок.

Зловмиснику повідомлено про підозру у підробленні офіційного документа, який дає право або звільняє від обов’язків, та збуті такого документа, вчиненому повторно, а також у пособництві у виготовленні підробленої печатки підприємства для її використання підроблювачем.

Триває досудове розслідування.

Як повідомляло РАІ, Служба безпеки України знешкодила організовану прикарпатську злочинну групу, яка займалася масштабним виготовленням і збутом амфетаміну.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
rai.ua