Онлайн TV FM радіо FM пауза

Як отримати ліки безоплатно: інформує НСЗУ

Новини

За умовами договору із НСЗУ, при лікуванні в стаціонарі, заклад зобов’язаний безоплатно забезпечити для пацієнта ліки з Національного переліку основних лікарських засобів – їх закуповує саме заклад.

Перелік доступний за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/333-2009-%D0%BF#n15. Перевірити, чи входять ліки в Нацперелік можна за допомогою сервісу “Ліки контроль”.

Також лікарні забезпечуються ліками та медвиробами, які закуповуються централізовано МОЗ. Сюди входять ліки для важкохворих, зокрема онкохворих. Загалом це 24 напрямки. Знайти перелік ліків можна за посиланням: https://medzakupivli.com/…/perelik-tovariv-do…/2023-rik.

Перевірити наявність ліків можна на інформаційних стендах медзакладів. Комунальні та державні медичні заклади мають щотижня оновлювати перелік лікарських засобів, витратних матеріалів, медичних виробів – тобто про усі ліки, медвироби і витратні матеріали, закуплені за кошти державного та місцевого бюджетів, благодійної діяльності і гуманітарної допомоги. А також інформацію про наявні ліки в медзакладах зобов’язані публікувати на офіційних сайтах місцеві органи влади: департаменти й управління охорони здоров’я.

Якщо з вас вимагають кошти чи придбати ліки – зверніться на 16-77, оператор допоможе оформити скаргу. Тут ви можете знайти інформацію, як оформити скаргу самостійно: https://cutt.ly/QwokGNKM.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua