За даними аналітиків держвідомств, українська економіка стрімко вибирається з кризи, інформує Znaj.ua.

Нацбанк повідомляє, що інфляція в текуще році зменшиться до 6,3%, у 2020 році – до 5%. Як говорить НБУ, при цьому економіка почне зростати до 3%, а не 2,5%, як розраховували раніше. У 2020 зростання має скласти 3,2% замість очікуваних 2,9%.

Аналітики Нацбанку вважають, що для інвесторів з’явилися сприятливі умови, у зв’язку з чим споживча інфляція загальмується. Зараз діють високі процентні ставки на гривневі ОВДП, і це приваблює не лише українців, але й закордонних інвесторів.

Буде вводиться нова фіксальна політика: податки не підвищаться, але за їх оплатою будуть стежити суворіше. Це вкрай важливо, щоб погасити держборг в 2019-2021 роках. За даними Мінфіну, повернути потрібно буде приблизно 1,14 трлн гривень.

Зростання зарплат буде поступовим, так як скорочується розрив рівня доходу з сусідніми країнами. З міграційними процесами з країни буде простіше.

Прогноз для внутрішнього ринку хороший: підвищиться пропозицію продтоварів українського та іноземного виробництва. Ціни на імпортні енергоресурси обіцяють низькі.

Проте експерти не поділяють позитивний настрій аналітиків держвідомств. На їхню думку, зростання інфляції в 2019 складе не менше 7%, а в 2020 році – 6-7%.