УНН. Рівень доларизації депозитів населення в українських банках на кінець 2018 року становив 47,3%, знизившись за IV квартал 2018 року на 2,0 в.п. Про це УНН повідомляє з посиланням на дані Національного банку України.

“За IV квартал рівень доларизації депозитів населення знизився на 2,0 в.п., зокрема в результаті укріплення гривні. На кінець року цей показник становив 47,3%. Таким чином відновилася тенденція дедоларизації, що пригальмувала у ІІІ кварталі через послаблення гривні”, – вказали у НБУ.

Загалом, як зазначається, за останній квартал року гривневі депозити населення зросли на 3,9% насамперед завдяки поліпшенню курсових та інфляційних очікувань. Найбільше коштів залучили приватні та іноземні банки: +7,8% та +6,7% за IV квартал.

Валютні кошти населення скоротилися у четвертому кварталі минулого року на 1,7% (+1,4% р/р) після зростання в попередньому кварталі.

Як зазначається, загалом на кінець 2018 року в Україні було 77 діючих банків, що на чотири менше, ніж кварталом раніше.

Також вказано, що ПриватБанк та інші державні банки домінують на ринку: їхня сукупна частка торік становила 54,7% та 63,4% за чистими активами та депозитами населення відповідно. У IV кварталі найбільші зміни у структурі чистих активів зумовив ПриватБанк (+1,3 в.п.), а депозитів фізосіб – інші державні банки (+1,1 в.п.). Частка приватних банків зростає другий рік поспіль за більшістю показників, додали у НБУ.

Так, у 2018 році внаслідок інтенсивного кредитування населення частки ПриватБанку та приватних банків у чистих активах зросли на 1,3 в.п. та 0,9 в.п. – до 20,7% та 14,8% відповідно.

Ступінь концентрації в секторі не змінюється протягом останніх двох років: на кінець минулого року на 20 банків припадало 91% чистих активів.

Нагадаємо, в Україні зменшилась частка непрацюючих кредитів.