Онлайн TV FM радіо FM пауза

Голка в скирті сіна: в Австралії знайшли радіоактивну капсулу. Відео

Новини

Радіоактивну капсулу, що випала під час перевезення, знайшли. Австралійським пошуковим командам вдалося виявити крихітний і вкрай небезпечний контейнер. У ньому міститься цезій-137.

Шукали цілий тиждень. Зрештою, капсулу виявили приблизно за два метри від траси в безлюдному місці штату Західна Австралія. Як припускають, вона нікому не зашкодила.

Її втрата викликала в країні справжній переполох. Речовина, яка в ній міститься, може спричинити ушкодження шкіри та опіки, а за тривалого контакту — променеву хворобу. Водночас ніхто не знав, де саме вона випала, а довжина траси становить 1400 кілометрів.

Шукали її зі спеціальним обладнанням. Воно й зафіксувало високий рівень радіації, коли повз капсулу проїжджали на автомобілі на швидкості 70 кілометрів за годину.

Цезій використовував гірничодобувний концерн для вимірювання щільності залізної руди на копальні «Гудай-Даррі». Однак пізніше прилад вирішили перевезти до іншої країни. Припускають, що капсула випала через трясіння, коли її везла вантажівка компанії-перевізника.

Концерн попросив вибачення в австралійців і пообіцяв провести власне розслідування. Влада Австралії теж намагається визначити, що стало причиною інциденту.

Капсула завбільшки 6х8 міліметрів. Її знайти було так само важко, як голку в скирті сіна. Водночас вона випромінює такий обсяг радіації, який людина зазвичай у природних умовах отримує за рік.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Хочеш бути в курсі найважливіших подій Прикарпаття, України та світу? Тоді переглядай наші сюжети на телеканалі «РАІ» о 19:00 або ж за посиланням.
rai.ua