В Івано-Франківській області оголосили штормове попередження.
Про це пише РАІ з посиланням на Управління ДСНС України в Івано-Франківській області.
Так, у зв’язку з очiкуваними значними опадами ввечерi 18 та протягом 19-20 травня на рiчках басейну Прута очiкується змiна гiдрологiчного режиму з пiдйомами рiвнiв води на 0,3-1,3 м без негативних наслiдкiв. В мiсцях проходження сильних злив буде вiдбуватися формування значного схилового та мiсцевого стоку.
“У другій половині дня 17 травня із збереженням протягом доби 18 травня по області та місту очікується значний дощ, гроза, місцями град, при грозі шквалисте посилення вітру 15-20 м/с. Перший рівень небезпечності, жовтий”, – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, є чотири рівні небезпеки метеорологічних умов: зелений – погодні умови не становлять загрози; жовтий – потенційно небезпечні погодні умови; помаранчевий – небезпечні погодні умови; червоний – погодні умови вкрай небезпечні.
Як повідомляло РАІ, через неконтрольоване використання водойм та посушливі періоди на Прикарпатті може зникнути декілька малих річок, які час від часу перетворюються в потічки. Фахівці пояснюють, що це явище тимчасове – рівень води може знижуватися, а під час випадіння опадів – знову підійматися.