Онлайн TV FM радіо FM пауза

Дональд Трамп здобув перемогу на перших президентських праймеріз

Новини

Дональд Трамп переміг на праймеріз Республіканської партії в одному з ключових штатів США — Нью-Гемпширі. Він набрав майже 55 % голосів. З 22 делегатів його партії в штаті за нього проголосувало 11. За його суперницю Ніккі Гейлі — вісім.

Перемога ще більше зміцнила позиції Трампа в Республіканській партії і наблизила до участі в президентських виборах, на яких його суперником може стати президент-демократ Джо Байден.

«Ми перемогли в Нью-Гемпширі тричі. І ми перемагаємо тут щоразу. Ми перемогли на праймеріз, а також переможемо на основних виборах. І для мене це дуже особливе та важливе місце. І ще невеличке зауваження для Ніккі: вона не виграє», – каже кандидат у президенти США Дональд Трамп.

Експосол США при ООН Ніккі Гейлі нині стала єдиним суперником Трампа від республіканців у передвиборчих перегонах. Вона заявила своїм прихильникам, що поки що не відмовляється від боротьби:

«Ці перегони ще далекі від завершення. Є ще десятки штатів».

За законом у праймеріз у північно-східному штаті Нью-Гемпшир можуть брати участь зареєстровані члени Республіканської партії, а також незалежні виборці. Гейлі сподівалася, що значний блок незалежних виборців приведе до її перемоги. Натомість Трамп став першим республіканцем із 1976 року, який дістав значну перевагу як в Айові, де проходили кокуси, так і в Нью-Гемпширі.

Примітно, що праймеріз Демократичної партії пройшли у Нью-Гемпширі без імені Джо Байдена в бюлетенях. Причина в тому, що керівництво партії вирішило змінити традицію та перенести голосування в Нью-Гемпширі на пізніший термін, розпочавши зі штатів із різноманітнішим етнічним населенням, щоб точно забезпечити першу перемогу Байдену. Але Нью-Гемпшир не погодився та призначив свою дату праймеріз. У результаті, Байден узагалі не подав заявки на участь у цьому голосуванні, і штат ніби виключили з первинних виборів демократів.

Наступні республіканські праймеріз заплановано на 24 лютого в Південній Кароліні. Там Ніккі Гейлі народилася й двічі була губернатором.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua