Онлайн TV FM радіо FM пауза

Чи зобов’язани сімейний лікар давати свій номер телефону: відповідає НСЗУ

Новини

Лікар може дистанційно консультувати пацієнта чи створити електронний рецепт на “Доступні ліки” без особистого візиту. Для цього він може давати свій особистий номер, але не зобов’язаний.

Відповідно до наказу МОЗ №504 сімейний лікар надає допомогу під час особистого прийому пацієнта безпосередньо в медичному закладі. Разом із тим лікар має право допомогти хворому за місцем його проживання або в телефонному режимі – втім виключно у свої робочі години. Зазвичай зв’язок із лікарем підтримується через телефонний дзвінок до реєстратури або робочий телефон лікаря в кабінеті.

Якщо лікар надав особистий номер, не варто зловживати дзвінками та повідомленнями. Потрібно заздалегідь узгодити, в яких ситуаціях та в який час можна звертатися. Також не зайвим буде домовитись про спосіб комунікації: дзвінок чи повідомлення. Не варто надсилати лікареві аудіо- та відеоповідомлень, їх не завжди зручно прослуховувати.

Якщо лікар не відповідає на дзвінок, вірогідно, він зайнятий іншими пацієнтами. Звертайтатись потрібно лише у робочі години лікаря. Адже послуги, які надають сімейний лікар, терапевт і педіатр, не належать до екстрених.

Якщо утрапився терміновий випадок, а у лікаря вихідний – звертатись необхідно до амбулаторії: там постійно є черговий медпрацівник, який надасть первинну допомогу. У випадку загрози здоров’ю та життю – слід телефонувати 103.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua