Онлайн TV FM радіо FM пауза

Гурт Єлька з Кропивницького презентував нову пісню «Дувай-ва»

Музичні новинки

Гурт Єлька з Кропивницького 14 травня презентували нову пісню «Дувай-ва». Це вегетативна веснянка, яку записали в рамках етнографічних досліджень волонтерського проєкту «Баба Єлька». 

Про пісню

Зазвичай обирають основу для майбутнього релізу серед сотень пісень, записаних в етнографічних експедиціях проєкту «Баба Єлька». Однак ця пісня до нас потрапила майже випадково. Настя Павлівна Зеленько – одна з топових респонденток проєкту. Від неї привезли незліченну кількість матеріалу. Якось увечері Світлана Буланова, співзасновниця проєкту та вокаліста YELKи зателефонувала Насті Павлівні, котра і наспівала «Дувай-ву». 

Це вегетативна веснянка. Її співали від перших польових робіт та аж до зелених свят. Такі пісні співали під час велелюдних толок. Вона допомагає тримати темп, надихає, смішить, підіймає настрій. Мелодія пісні – «проста, як двері» кожен може повторити мотив. І саме в цьому її магія. 

Ця пісня вже неодноразово виконувалася майже під час усіх активностей «Баби Єльки». Вона просто не могла не отримати нове життя. Вони навмисне відійшли від закрученого звуку в бік качового, більш рокового звучання. 

У своїх піснях не змінюють вокальну мелодію, намагаються витримувати початковий темп та повторити манеру співу, вимову слів у пісні саме так, як її отримали від реципієнта. 

Про гурт

Гурт YELKA (Єлька) – етногурт з Кропивницького, який грає музику, засновану на старовинних українських народних піснях. Назва гурту – це ім’я бабусі вокалістки. Світлана перейняла від неї багато пісень, рецептів страв, традицій тощо. Гурту притаманні риси інді, року та електронної музики. Крім власне етніки, яка завжди лежить в основі. 

Склад гурту:

  • Макс Величко – аранжування, гітара. Брав участь як музикант у складі багатьох гуртів України та за кордоном, а також є співавтором рок-опери «Тарас Бульба»;
  • Світлана Буланова – вокал. Співзасновниця етнографічного проєкту «Баба Єлька», людина, закохана в український побут, традиції, а особливо – в пісні;
  • Макс Діденко – барабани. Учасник багатьох гуртів, надійна опора гурту та незмінний його учасник. 
А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua