Онлайн TV FM радіо FM пауза

Прикарпатський нардеп пропонує ухвалити Стратегію деолігархізації України

https://www.youtube.com/watch?v=arTr9HPAIOs

Політична партія «ВОЛЯ» ініціювала закон України про засади державної стратегії деолігархізації України. Про це заявили член ради партії «ВОЛЯ» нардеп Юрій Дерев’янко та Ольга Галабала.

 «Олігархи – це особи, які мають доступ до розпоряджання державною власністю, безпосередньо впливають на політичну владу та надмірно збагачуються завдяки створеним монополіям, використовують адміністративний ресурс у приватизаційному процесі», – сказав Юрій Дерев’янко.

Він також додав, що олігархи володіють більшою сумою, ніж увесь державний бюджет України. «Уряди і влади міняються, але прірва між життям бідних людей і багатих все збільшується», – сказав нардеп.

Ольга Галабала заявила, що для деолігархізації влади необхідно відділити олігархів від впливу на виборчий процес та від впливу на політичні партії і парламент. “Для цього необхідно прийняти закон про державне фінансування політичних партій, заборонити будь-яку телевізійну, радіо-, біг-бордову політичну рекламу”, – сказала вона.

За словами ініціаторів Стратегії, вона передбачає низку заходів.

По-перше, це перевірки законності приватизації підприємств в галузях металургії, хімії, нафто-газовій сфері, енергетики, машинобудування та телекомунікацій. Адже за всі роки незалежності держава отримали всього 63 мільярди грн. від близько 30 тисяч проданих підприємств. 

По-друге, запровадження державного фінансування діяльності партії, ухвалення виборчого законодавства за пропорційними відкритими списками, заборона теле-, радіо- та зовнішньої політичної реклами.

По-третє, це заборона пов’язаним з олігархом особам займати керівні посади у представницьких органах влади; ухвалення законодавства щодо визначення правових засад лобіювання.

По-четверте, це заборона пов’язаним з олігархами особам займати керівні посади в держорганах та на держпідприємствах протягом п’яти років з дня звільнення зі структур, пов’язаних з олігархами.

Передбачається також уповноважити Національне антикорупційне бюро на ведення Реєстру олігархів та пов’язаних з ними осіб.

П’яте, це заходи щодо демонополізації, зокрема, пропонується заборонити володіння компаніями, що одночасно видобувають, виробляють, транспортують, зберігають, продають нафту, газ, руди, електроенергію та заборонити володіти більше як 20% будь-якого ринку.

Автори Стратегії також пропонують заборонити володіти ЗМІ власникам будь-якого іншого бізнесу. А фінансово-промисловим групам заборонити володіти банками, які стають кишеньковими, і через які вони на свої ж компанії виводять гроші вкладників, а самі банки банкрутують.

А яка ваша реакція?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
rai.ua