Боязкість все втратити або синдром FOMO

  • 10.05.2018 16:37
Боязкість  все втратити або синдром FOMO

Кожного ранку ми просинаємось і замість того, щоб зробити сніданок з чашкою чаю чи кави, ми включаємо свій ноутбук або телефон , та перелистуємо стрічку новин. Ви приходете в університет в школу або ж на роботу трішки раніше, щоб дізнатись , (для прикладу напередодні було свято святого Миколая) , кому що подарили, або що ж ваші колеги подарили свої дітям. Сидите в кінотеатрі і коли вже включилося світло, та йдуть субтитри, всеодно чекаєте на це сценку, якої скоріш за все вже не буде , по причині що боїтесь втрати щось важливе. Ваші друзі гуляють, а ви сидите дома ,через те, що вам потрібно написати курсову роботу і це ставить вас перед вибором, внаслідок якого ви панікуєте? Якщо це все про вас, можливо є причина задуматися – можливо, ви схильні до синдрому FOMO, пише ТРК"РАІ"

Відкрив цей синдром американський сайт Urban dictionary, який збирає найбільш популярні сленгові неологізми англійської мови.


FOMO - це абревіатура від fear of missing out, що в перекладі на українську перекладається як (Страх втратити).


Поштовхом до зародження синдрому і поширенню FOMO-епідемії виступили соціальні мережі, де кожен статус і кожна новина говорять про те, що ви щось пропустили, будь то вихід нового фільму від Marvel, Саша почав зустрічатись з Іванкою, або ваша стара подруга, вийшла заміж .

Патологічний стан тривоги, пов'язане з тим, що ви втрачаєте щось важливе, яке часто таким і не є, заважає повноцінному життю, не даючи дихати вільно.


Хто може захворіти

Цьому синдрому схильні люди, які в дитинстві недоотримали батьківської ласки і поваги оточуючих, а зараз не можуть задовольнити свою потребу у визнанні і любові.
Будь-які новини - як позитивні, так і негативні, викликають у них почуття занепокоєння, нагадуючи про втрачені можливості або про те, що станеться без них. Чуже життя їм завжди здається, яскравіше, більш насиченою і цікавіше.


Як розпізнати синдром?


Ви дуже часто зависаєте в соц мережах, обновляєте стрічку в інстаграмі кожної секунди. Вас цікавлять люди,яких ви бачили один раз за життя , тому що вони відпочивають на морі.

Здавалося б, що вам до всієї цієї інформації? Але, тим не менш, ви боїтеся її пропустити.


Чи мають значення для вас всі ці люди, події? Авжеш ні! Замість того щоб іти виконувати щось корисне для себе , люди залежні сидромом FOMO продовжуть провіряти стрічку в інстаграмі, дивляться новини з будь-якого фестилю і сумують, що подія пройшла без них.


Методи позбавлення від FOMO-залежності


Чим більше можливостей дає нам життя , тим більше ми її втрачеємо. Все це через залежність від інтернету. Ви тільки представте ,як прекрасно приїхати на берег океану і подихати свіжим повітрям, або покататись з друзями на велосипедах, зліпити сніговика зимою , а після цього випити гарячий чай та любувуватись вашим витвором мистецва. Йде мова про те, що жити в реальному світі значно кайфовіше.

Знайдіть мужність зізнатися, що боїтеся не встигнути зробити або дізнатися що-небудь. Правда, стало трохи легше? Це перший крок на шляху позбавлення від «недуги». Видихніть і скажіть собі: «Поїзд пішов, я нікуди не встигла!». Потім розслабтеся і почніть отримувати задоволення від життя прямо зараз. У вас все вийде!

Автор: Сергій Боюк

111
Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин