Прикарпатський університет отримає 90 тисяч євро з-за кордону

  • 21.11.2017 14:25
Прикарпатський університет отримає 90 тисяч євро з-за кордону

Вперше за часи української незалежності Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника отримав честь бути грандхолдером великої грантової програми у рамках програми Еразмус+.

Прикарпатський університет переміг у грантовій програмі із проектом “MoPED – Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних інструментів викладання”, пише Курс.

“Це велика перемога університетської освіти України. Водночас це величезна відповідальність. Ми маємо сформувати добру грантову біографію і досьє, щоб інші українські університети могли брати участь у програмі в майбутньому”, – повідомив сьогодні на прес-конференції ректор університету Ігор Цепенда.

Грант буде спрямований на реалізацію нової вищої освіти. У рамках гранту будуть не тільки проведені конференції і круглі столи, а й вироблені конкретні методики. Робота охопить багато граней української освіти, і вона стане основою для концепції нової педагогічної освіти.

Любов Зінюк, начальник відділу управління проектами університету – координатор проекту, зазначила, що проект присвячений модернізації освіти у вищих навчальних закладах.

“Крім нашого університету, участь у проекті братимуть ще 5 педагогічних вишів України та 3 іноземні. Основне завдання – модернізувати навчальні плани педагогічних вузів України. Ми крокуємо разом з реформами, які йдуть у середній школі. Наші викладачі, майбутні вчителі зможуть отримати цифрові й інформаційні компетенції, які будуть розроблені на основі європейського досвіду”, – розповіла Зінюк.

Проект триватиме 3 роки. Під час проекту будуть розроблені 18 сучасних курсів з методики викладання. Прикарпатський університет має розробити методики з трьох дисциплін. Під час реалізації гранту будуть проведені тренінги для 450 викладачів.

“На першому етапі наші викладачі їхатимуть в ЄС, на другому – спеціалісти з ЄС приїжджатимуть сюди і проводитимуть тренінги в Україні. Третій етап – викладачі, які пройдуть попередні етапи, проведуть тренінги для своїх колег”, – наголосила Любов Зінюк.

Важливим компонентом – створення мережі і посилення співпраці між вузами, вчителями шкіл, різними асоціаціями.

“Дуже часто у нас буває брак коштів, і ми не можемо ефективно працювати з європейськими партнерами. А цей проект покриває ці витрати”, – сказала Зінюк.

Загальний бюджет проекту 900 тисяч євро. Українські партнери отримають приблизно по 90 тисяч євро на 3 роки. Оскільки Прикарпатський університет грантоотримувач, ці кошти прийдуть на рахунок університету. Кошти отримуватимуть у три транші, перший – 50%, другий – 40% і третій – 10% в отриманні і використанні валютних коштів. Після отримання коштів ПНУ розподіялиме їх між європейськми і українськими парнерами проекту.

Любов Зінюк, зазначила, що протягом кількох місяців університет спільно з державою працювали над системою переказу валютних коштів для європейських і українських партнерів.

“Це був справжній виклик для університету, Нацбанку. Вперше в історії України університет отримав право розпоряджатися коштами ЄС. Для університету фактично зроблена “зелена вулиця” у отриманні і розпорядженні валютними коштами, – підсумував Ігор Цепенда.

Довідково:

Напрям Розвиток потенціалу вищої освіти (CBHE) є окремим компонентом міжнародного виміру програми Еразмус+, за яким Європейський Союз надає підтримку проведення реформ у сфері вищої освіти.

В рамках трьох конкурсів у період з 2014 р. до 2017 року Програми Еразмус+ напряму Розвиток потенціалу вищої освіти від України було подано 355 проектів, з яких 24 проект відібрано до фінансування.

68 вищі навчальні заклади України є партнерами таких проектів, з яких 1 є координатором-грантоотримувачем. Сума виділених грантів Європейським Союзом на партнерства проектів складає більш як 15 млн євро.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин