Пасічники отримали грант на збір лісового меду (Kurkul)

  • 18.11.2019 16:31
Пасічники отримали грант на збір лісового меду (Kurkul)

У травні 2018 р. комунальне підприємство «Долина-Інвест» виграло грант від Євросоюзу на €520,6 605 тис. Ще €108,2 тис. підприємству виділили з міського бюджету. За ці гроші вирішили побудувати інфраструктурний центр «Агро-Парк». Про це повідомляє Kurkul з посиланням на «Репортер».

За словами директора КП «Долина-Інвест» Олександра Кізима, нині Долинський район Іванофранківщини заробляє в основному на нафтогазодобувній промисловості, інвестиційний проект, який отримав підтримку ЄС, дотичний до сільського господарства.

Будувати економічну стратегію вирішили довкола бджільництва та ягідництва. Адже це доволі прибутковий бізнес, тим більше в районі є всі передумови для його розвитку.

«Сьогодні в Долинському районі є 230 осіб, які мають вулики в своєму господарстві. Тобто є середовище людей, яке займається бджільництвом в тій чи іншій формі, але цих людей нічого не об’єднує. Ми ж вирішили зробити із бджолярів таких собі міні-фермерів», — підкреслює Олександра Кізима.

За його словами, об’єднати людей у кооператив виявилося не так вже й просто. На самому початку фермери були дуже пасивними. Вони геть не розуміли, навіщо їм об’єднуватись та що вони з того отримають.

Друга проблема — відсутність фахової освіти. Адже більшість бджолярів — самоучки, частину грантових коштів довелося вкласти в їх навчання.

«Свою роботу ми почали з тренінгів та лекцій. Кожен, хто брав у цьому участь, писав конт­рольні, складав іспити. На сьогодні ми маємо 28 сертифікованих фахівців. Вони точно знають, що таке бджола, скільки вона їсть і як збирає мед», — розповів Олександра Кізима.

Для майбутніх бджолярів організували цикл навчань

Нині в медовий кооператив входить 12 бджолярів. Минулого року, спільно з КП «Долина-Інвест», вони подали заявку на обласний конкурс проектів і програм місцевого самоврядування та отримали на розвиток з обласного бюджету 290 тис. грн.

«Ще 50 тис. грн нам виділили з міського бюджету і 50 тис. грн назбирали самі бджолярі, скинулися, так би мовити. За ці кошти ми закупили обладнання для кочових пасік. Тобто наші пасічники наступного літа не сидітимуть вдома, а будуть їхати з вуликами в гори — туди, де цвіте малина, іван-чай, і збирати гірський лісовий мед. Потім цей мед будуть здавати на переробку і продавати за кордон», — наголошує Олександра Кізима.

Власне переробка — це останній етап грантового проекту. Навесні 2020 р. в Долині планують відкрити виробничий цех.

Готову продукцію хочуть продавати за кордон. Карпатським медом вже зацікавились країни Сходу — Китай, Японія, Арабські Емірати.

«Наразі жодних угод ми укладати не можемо. Бо ж не знаємо, наскільки швидко вдасться налаштувати виробництво. Але маємо перелік потенційних партнерів, яким будемо надсилати комерційні пропозиції, як тільки будемо готові», — каже
директора КП «Долина-Інвест».

На фінальній стадії два кооперативи та виробничий цех мають об’єднатися в інфраструктурний центр «Агро-парк». А вже через рік можна буде говорити про перші прибутки.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин