Рада зобов’язала ФОПів переходити на касові апарати (Народна правда)

  • 12.09.2019 13:05
Рада зобов’язала ФОПів переходити на касові апарати (Народна правда)

На своєму засіданні у вівторок, 10 вересня, Верховна Рада ухвалила пакет законів, які зобов’язують підприємців використовувати касові апарати (РРО).

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на AIN.ua.

При цьому, для фізосіб-підприємців з оборотом до 1 мільйона гривень встановлюється річний перехідний період до 2021 року.

Зазначимо, зараз касові апарати зобов’язані використовувати ФОПи на єдиному податку 2-4 груп у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг з доходом понад 1 мільйон гривень на рік.

Зміни, ухвалені 1о вересня передбачають, що обмежень за розміром доходу більше не буде.

З 1 січня 2021 року ФОПи на єдиному податку 2-4 груп будуть зобов’язані використовувати РРО або ПРРО – ці правила, як і раніше, будуть стосуватися суб’єктів господарювання в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, які розраховуються в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг).

Ці правила не застосовуватимуться до:

ФОПів на єдиному податку 1 групи;
суб’єктів господарювання, які розраховуються в безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів з рахунку платника на рахунок одержувача, без використання електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо;
суб’єктів господарювання, чия діяльність не підпадає під Класифікатор ДФС (переважно, це виробники).
суб’єктів господарювання, чия діяльність підпадає під дії винятків, передбачених ст. 9 Закону.

Нагадаємо, у податковій інспекції хочуть відстежувати покупки українців, і за дуже дорогі штрафувати. Скандальне нововведення міститься в законопроекті (№1183) «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо добровільного одноразового декларування активів фізичних осіб». Інспекторам можуть дозволити відстежувати, що купують українці, і порівнювати їх витрати з доходами.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин