До яких сезонних захворювань слід готуватися у вересні (УНН)

  • 16.08.2019 17:25
До яких сезонних захворювань слід готуватися у вересні (УНН)

УНН. З початком навчального року восени можна очікувати зростання випадків захворюваності на кір, а також сезонних застуд. Про це у коментарі УНН розповів дитячий імунолог Федір Лапій.

“Я можу передбачити, що з вересня почне зростати кількість випадків кору в Україні”, — сказав співрозмовник.

Він зауважив, що на сьогоднішній день кількість випадків кору зменшилась до 240-250 на тиждень, що є меншим показником у порівнянні з літом 2017 року.

“Але, зважаючи на те, що багато дорослих не мають імунітету до кору, і зважаючи на те, що, на превеликий жаль, ще багато людей невакциновані проти кору, і з початком навчального сезону можна очікувати зростання кількості випадків кору як серед дітей, так і серед дорослих, що пов’язано, знов таки, з відновленням навчання”, — зазначив експерт.

“Щодо дифтерії, тут все залежить від того, як поведуть себе люди, як поведуть себе політики, як будуть поводити себе медичні працівники і як будуть поводити себе ЗМІ. Тому що вакцини проти дифтерії і правця ми маємо в достатній кількості — і для дітей, і для дорослих. Говорити про те, що є передумови відносно дифтерії, при наявності вакцини ми не повинні мати зростання кількості випадків хворих на дифтерію. Але це в тому випадку, якщо медики будуть інформувати ЗМІ, політики будуть підтримувати, а люди будуть погоджуватись на вакцинацію проти дифтерії і правця”, — сказав він.

Лапій зауважив водночас, що ситуація з дифтерією на сьогоднішній день не є стабільною через низький рівень охоплення вакцинацією.

“А щодо інших захворювань — зазвичай початок навчального року поєднується зі зростанням захворюваності на так звані застуди. Це традиційно, і чимось осінь 2019 року навряд буде відрізнятись від осені попередніх років”, — додав він.

Як повідомляв УНН, раніше кандидат медичних наук, заслужений лікар України Наталія Кожан розповіла, що на сьогодні рівень щеплень дитячого населення України від дифтерії не перевищує 70%, існують ризики того, що в країні може спалахнути епідемія.

Джерело: УНН
Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин