Українські банки змінять платівки: до чого готуватися клієнтам (Znai.ua)

  • 19.04.2019 12:57
Українські банки змінять платівки: до чого готуватися клієнтам (Znai.ua)

Днями Національний банк України опублікував проект відповідної постанови, повідомляє видання Znai.ua.

Українські банки збираються змінити вид платіжного доручення.

Про це повідомляє UBR.

Зміни заплановані на листопад 2019.

Зазначається, що з платіжного доручення зникне реквізит "Код банку" (до 14 символів), його замінить міжнародний номер IBAN (International Bank Account Number).

Днями Національний банк України опублікував проект відповідної постанови, яка наразі перебуває на розглядів членів правління та чекає остаточного затвердження.

Тепер, українцям не потрібно буде заповнювати банківський код, оскільки він стане однією з складових IBAN. Всього в цьому номері 29 символів:

Повний IBAN: українців переводять на нові номери рахунків

  • UA — два буквених символу країни, у якій відкрито рахунок.
  • ХХ — дві контрольні цифри.
  • ХХХХХХ — код МФО, шестизначний ідентифікатор банку.
  • ХХХХ — довільне кількість нулів. Їх НБУ дозволив вставляти підопічним, щоб добити загальна кількість символів до 29, і не міняти повністю діючі номери рахунків клієнтів.
  • 14 символів чинного номера рахунку.

IBAN — це унікальний банківський номер для кожного клієнта. Кожна особа чи підприємство має свій унікальний номер, який не повторюється. Як відбитки пальців. Номер значно спрощує систему взаєморозрахунків не тільки в рамках одного банку або країни, а взагалі по всьому світу.

Така ідентифікація дозволя скоротити час на перевірку платника, а також прискорює проведення розрахунків.

Зараз українські банки опрацьовують базу та всі необхідні нюанси для введення IBAN в Україні. Вже почали присвоювати номери клієнтам.

Нову систему планувалося запустити вже у квітні 2019, однак поки що українця користуватимуться старими номерами

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин