Як користуватися електронним рецептом (Погляд)

  • 15.04.2019 12:43
Як користуватися електронним рецептом (Погляд)

Медичне ноу-хау попередить одночасне вживання більше трьох препаратів та захистить від отруєння, пише видання Погляд.

У минулих випусках «Погляд» повідомляв про те, що цьогоріч з першого квітня пацієнтам виписуватимуть електронний рецепт. Таке нововведення не звичне для українців, однак добре відоме європейському споживачу.

За словами клінічного провізора, асистента кафедри фармації БДМУ Олесі Блажієвської, електронний рецепт – це цифровий аналог паперового, який створюють, зберігають і передають з використанням медичної інформаційної системи в електронній системі охорони здоров’я (eHealth).

– Інформацію про рецепти зберігають в центральній базі даних eHealth. Як ідентифікувати електронний рецепт, наприклад, на доступні ліки? Електронному рецепту в реєстрі рецептів присвоюється унікальний номер (ID), який сформований з набору цифр і літер блоками 4 по 4. Також електронний рецепт. що виписаний в eHealth, має код підтвердження, який виглядає як чотиризначний набір цифр. Пацієнт, якому виписано електронний рецепт на доступні ліки, отримає смс-повідомлення такого змісту: «Ваш рецепт:ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ». Відпустити лікарські засоби (ЛЗ) за електронним рецептом може будь-яка аптека, яка має договір з Національною службою здоров’я України, незалежно від місця виписування такого рецепта і без прив’язки до місця проживання пацієнта, – пояснює пані Олеся.

Тож електронний рецепт містить усю інформацію, передбачену паперовим рецептурним бланком форми №1, а саме:

  1. Дані про пацієнта, лікаря та заклад охорони здоров’я.
  2. Інформацію про призначений лікарський засіб: МНН (Міжнародна непатентована назва) лікарського засобу, джерело фінансування, кількість, одиниця виміру, об’єм та концентрація діючої речовини в одній дозі, лікарська форма, кількість доз, спосіб вживання ліків.

Термін дії електронного рецепта становить 30 днів з дати його виписування.

О. Блажієвська переконана, що електронний рецепт має чимало переваг. А саме:

– Комфортне і швидке оформлення рецепта для пацієнта.

– Швидка комунікація лікаря та фармацевта.

– Попередження поліпрагмазії (одночасне вживання більше 3 ліків) й несумісності ліків.

– Можливість зберігання історії прийому ліків пацієнтом та побічних реакцій, ефективності, замін тощо.

– Високий ступінь відповідальності лікаря і фармацевта за персоніфіковане призначення ліків.

– Швидкий і точний облік ліків, у тому числі рецептурних, на рівні закладу, держави.

111
Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин