Монетизація субсидій: перші підсумки (Today.ua)

  • 13.04.2019 09:50
Монетизація субсидій: перші підсумки (Today.ua)

Як пише видання Today.ua, українці використовують близько 30% коштів від монетизації субсидій на власні потреби. Про це заявив голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус в ефірі одного з українських телеканалів.

Він наголосив, що “хтось є менш дисциплінованим, а дехто не платить на знак протесту”.

Герус зауважив, що за підсумками монетизації субсидій, 30% коштів не дійшло до сплати за житлово-комунальні послуги. На його думку, це відбувається через те, що у людей немає грошей, і вони використовують монетизацію на власні потреби.

“До того ж потрібно пам’ятати, що субсидіями користуються найбідніші верстви населення, у яких своя специфіка. Коли немає довіри до тарифів, тоді елемент протесту через неплатежі також присутній”, – зазначив Герус.

Він також розповів, що початково український уряд передбачав, що неплатників будуть позбавляти субсидії, “але таке покарання не спрацьовує, і люди витрачають гроші туди, куди їм потрібно, тому їх переводять на безготівкову форму, як це було раніше”.

“Звичайно, що це все мало бути продумано заздалегідь, щоб із монетизації була користь, а не проблеми. Бо якщо 30% грошей не заплачено за газ, тепло й електроенергію, але спожито, то це хтось інший має оплатити”, – наголосив голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг.

Саме тому, на його думку, підхід до монетизації був здійснений неправильно. Її варто було робити в період, коли середній рахунок за житлово-комунальні послуги є найнижчим – тобто влітку. За його словами, треба було подивитись, як це спрацює на невеликих обсягах, коли немає оплати за тепло, і з цього робити висновки.

Нагадаємо, раніше віце-прем’єр Павло Розенко наголосив, що виплати монетизованих субсидій в Україні, що почалися в березні, продовжаться і в квітні, і в травні, а також в наступному опалювальному сезоні.

111
Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин