Майже 20 осіб на Рожнятівщині постраждали від укусів тварин (Галицький кореспондент)

  • 13.04.2019 09:31
Майже 20 осіб на Рожнятівщині постраждали від укусів тварин (Галицький кореспондент)

Як пише Галицький кореспондент, за перший квартал 2019 року, в Рожнятівському районі за антирабічною допомогою (допомога після укусу тварини) в лікувально-профілактичні заклади звернулись 17 осіб: собаки – 11 ( із них невідомі 4), коти 5 (всі відомі), 1 покус щура. Це на 10 випадів більше (58,8%), ніж за аналогічний період 2018 року.

Про це повідомляє завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень Рожнятівської районної філії ДУ “ІФ ОЛЦ МОЗ України” Інна Федчук.

Варто зауважити, що в березні, обласній регіональній лабораторії державної ветеринарної медицини, підтвердили захворювання на сказ собаки, власниці жительки с. Креховичі.

Зважаючи на частоту збільшення випадків укусів, фахівці надають поради, що ж робити коли відбувся контакт із твариною (покус, ослинення, подряпини).

Варто дотримуватися наступних інструкцій: ретельно (протягом 5-ти хвилин) промити рану водою з господарським милом, обробити краї рани 40 – 70º спиртом чи йодом, накласти стерильну пов´язку. Якнайшвидше (протягом 24 годин) звернутись до лікаря!!! При необхідності прийняти повний курс специфічного лікування . Оскільки не до кінця пройдений курс вакцинації, при зараженні, призводить до розвитку захворювання. Протипокази до екстренної лікувально-профілактичної імунізації відсутні.

Зверніть увагу, що при відсутності лікування, як правило, наступає летальний кінець.

Тварину, яка нанесла покус чи інші пошкодження НЕ ВБИВАТИ!, а терміново викликати ветеринарного лікаря, який встановить нагляд за твариною.

При пошкодженні одягу, необхідно його обробити гарячою праскою і лише після цього можна ремонтувати.

Також необхідно дотримуватись таких правил:

  • утримуватись від контактів з дикими та безпритульними тваринами;
  • виконувати правила утримання домашніх тварин та норм поводження з ними;
  • доставляти фахівцям ветеринарної медицини хворих тварин або їх трупи, якщо тварина загинула;
  • не знімати шкіру з трупів диких тварин при їх знаходженні;
  • щорічно доставляти на щеплення проти сказу домашніх та сторожових собак.

Нагадуємо, що законодавством передбачена відповідальність власників тварин, за порушення правил утримання тварин і нанесення цими тваринами фізичних ушкоджень оточуючим.

111
Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин