На Прикарпатті протягом року зареєстрували три випадки африканської чуми свиней

  • 13.02.2018 12:37
На Прикарпатті протягом року зареєстрували три випадки африканської чуми свиней

Сьогодні, 13 лютого, в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області відбулась прес-конференція.

Начальник Головного управління Роман Гурський повідомив, що служба новостворена і запрацювала у квітні 2017 року. На цей момент у службі є 196 штатних працівників.

“У нас ще є мораторій на перевірки, тому багато служб не в повній мірі виконують свої обов’язки”, – пояснив Гурський.

Також під час засідання повідомили, що одним з важливих напрямків у якому працює служба є безпечність харчових продуктів та ветеринарія.

“У 2017 році територія Прикарпаття є благополучна. Тут не реєструвалися такі хвороби, як туберкульоз, сальмонельоз. Проте було зареєстровано три випадки захворювання свиней на африканську чуму. А взагалі, у 2017 році по Україні було 163 випадки”, – каже начальник.

Окрім того він зазначив, що майже у всіх країнах світу було зареєстровано африканську чуму, а от у Білорусії ні одного.

“Проблему треба показувати, вирішувати, доносити до людей та пояснювати наслідки. В Україні з 163 пунків, де зареєстрували це захворювання, оздоровлено близько 87%. На Івано-Франківщині довелось знищити 123 штук свиней”, – сказав Роман Гурський.

Якщо африканська чума свиней не шкодить людині, а б’є тільки по економіці країни, то значно більше проблема виникає з сказом.

Так, головним розповсюджувачем цієї хвороби є червона лисиця, тому Держпродспоживслужба закликає то дого, щоб зменшувати популяцію лисиць.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин