В Івано-Франківську хочуть встановити пам’ятні знаки на місцях перших церков

  • 07.12.2017 09:51
В Івано-Франківську хочуть встановити пам’ятні знаки на місцях перших церков

В Івано-Франківську науковці пропонують поставити пам'ятні знаки ще двом українським церквам, які були першими в історії міста, – Успіння Пресвятої Богородиці та Святого Миколая.

Про це на презентації книги "Давні українські храми Івано-Франківська. XVII-XVIII ст." повідомила її автор – завідувач відділу археології Івано-Франківського краєзнавчого музею Марія Вуянко, пише Укрінформ.
"Серед перших у нас були три українські церкви: церква Воскресіння та Введення (Введення у храм Пресвятої Богородиці – ред.), церква Успіння Пресвятої Богородиці та церква Святого Миколая. Церкві Святого Воскресіння вже поставили пам’ятний знак біля Ратуші. Ми пропонуємо, аби таким самим чином відзначити ще дві церкви – пам’ятними знаками або ж інсталяцією, аби містяни знали, де вони знаходились", – сказала Вуянко.

За її словами, перші українські церкви міста вона досліджувала майже п'ять років. Усі вони були дерев’яними, а тому не збереглись до сьогодні. Книгу Вуянко написала на основі першоджерел.

"Маємо автентичний документ "Привілей Андрія Потоцького", власника міста, виданий українській громаді у XVII столітті. Він зберігається в Краєзнавчому музеї. Є ще один документ, доля якого невідома, це чаша 1674 року, яка була подарована українській церкві в Станіславові, як називалось наше місто до 1962-го", – зазначила Вуянко.

Відомо, що це була чаша для причастя, виготовлена зі срібла з позолотою. На чаші був напис про те, що вона подарована українській церкві молодшим церковним братством. Чашу використовували на урочистих літургіях ще на початку XIX століття, після чого, у воєнні роки, вона зникла, як і багато інших артефактів.

Нагадаємо, монографія "Давні українські храми Івано-Франківська XVII-XVIII ст." Марії Вуянко вийшла у липні цього року під №41 у книжковій серії "Моє місто", що її започаткувало однойменне історико-краєзнавче об'єднання спільно з івано-франківським видавництвом "Лілея-НВ".

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин