Гаїті готується до масового повернення її громадян зі США (відео)

  • 23.11.2017 16:58
Гаїті готується до масового повернення її громадян зі США (відео)

Вашингтон оголосив, що припиняє дію спеціального статусу, який захищав гаїтян від депортації.

Статус запровадили після руйнівного землетрусу на Гаїті 2010 року. Ним скористалося приблизно 60 тисяч гаїтян. Однак тепер, на думку Білого дому, Гаїті достатньо відновилося після лиха і є безпечним для своїх громадян.

Утім, американські гаїтяни мають іще півтора року. За цей час вони мусять або організувати своє повернення на Гаїті, або легалізуватися в США.

Влада Гаїті визнає, що до повернення співгромадян треба підготуватися, та обіцяє створити необхідні умови.

Адміністрація президента Гаїті розробила спеціальний план, що включає будівництво доріг, лікарень і шкіл. Також потрібно навести порядок у поліції.

Гаїті — найбідніша країна американського континенту. За даними Світового банку, 2014 року її ВВП на душу населення становив лише 846 доларів. Для порівняння, у США це приблизно 55 тисяч доларів. Очікуваний приплив гаїтян може ще більше вдарити по слабкій гаїтянській економіці.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин