Скільки у Калуші залишилося учасників бойових дій Другої світової війни (Вікна)

  • 03.05.2019 18:32
Скільки у Калуші залишилося учасників бойових дій Другої світової війни (Вікна)

Напередодні Дня Перемоги журналісти спробували дізнатися, скільки в Калуші та районі залишилося учасників бойових дій Другої світової війни, пишуть Вікна.

Те, що з кожним роком все менше і менше сивочолих ветеранів можна побачити на Пагорбі Слави у День Перемоги над фашизмом у Другій світовій війні, добре всім відомо і зрозуміло, чому так є. Саме через їх дуже малу присутність, а ще більше через те, що самотужки вони вже не в змозі пройтися з площі Героїв до Пагорба Слави, традиційна хода калушан 9 Травня до цього священного місця була відмінена. Тож останні кілька років на вічі з нагоди вшанування пам’яті героїв найбільш кривавої війни в історії людства бажаючі добиралися пішки або на автівках чи автобусах, інформують "Вікна" з посиланням на "Нафтохімік-Калуш".

Голова Калуської міськрайонної організації ветеранів воєн Петро Мудрик розповідає:

"Так буде й цього року. Рівно о 10.00 9 Травня на Пагорбі Слави розпочнеться віче-спомин. Священнослужителі калуських церков відправлять молебень, виступлять перед присутніми представники влади Калуша, інші учасники віча. Передбачено також нагородження ще живих фронтовиків. Але далеко не всі із них зможуть у цей справді радісний для них день побувати на Пагорбі. Адже більшість із тих, хто ще живе, не в змозі прийти чи навіть приїхати на віче"

А скільки їх ще залишилося всього в Калуші та районі і чи можете назвати їх прізвища?

"Відразу скажу, що ті дані, які ми маємо, не є до кінця достовірними. Справа в тому, що частина ветеранів як безпосередньо Другої світової війни, так й інтернаціональних воєн на території інших держав, не мали і не мають бажання реєструватися в нашій ветеранській організації. І все-таки я оприлюдню ту інформацію, яка наразі в нас є."

Тож серед тих, хто брав безпосередню участь у бойових діях у війні з фашизмом, у Калуші є такі ветерани, як Ардан Іван Михайлович, Ловчаков Іван Сергійович, Паніна Галина Бернардівна, Полодовський Никифор Опанасович, Хомик Степан Васильович і Шевчук Микола Іванович, який нині проживає в селі Копанки.

Спробували також з’ясувати скільки таких фронтовиків єву селах Калуського району. Згідно із нашими даними, їх є також шестеро. Найбільша кількість учасників бойових дій проживає нині в селі Підмихайля. Це, зокрема, Струтинський Микола Антонович, Пинда Микола Михайлович, Петрів Василь Михайлович і Просяновський Йосип Антонович. Ще два ветарани-фронтовики – Кущак Ярослав Михайлович і Садула Микола Іванович є жителями сіл Бережниця та Томашівці.

Не можу не сказатий й про те, що в Калуші залишилося лише дві вдови війни. Це, зокрема, Магас Ірина Степанівна та Шишкіна Марія Йосипівна. Більше є в нас учасників війни та дітей війни.

Хочу також повідомити, що після завершення церемонії вшанування пам’яті Героїв Другої світової війни, її учасників влада міста запросять на святковий обід в одному із кафе міста.

Про це повідомилв голова Ради ветеранів Юрій Безуглий.

За його словами, 8 травня представники Ради ветеранів, адміністрації підприємства разом із учасниками бойових дій, війни і трудового фронту покладуть квіти до пам’ятника Олександру Корякову в селі Боднарів, до могили медичних сестер Надії Гусєвої та Надії Клюєвої в Підгірках, а також до могили загиблих героїв на Пагорбі Слави. Після цього в ПК «Мінерал» відбудеться церемонія нагородження наших ветеранів, які у свій час працювали в підрозділах великої «хімії». З нагоди Дня Перемоги передбачено вручення одноразових грошових допомог нині живим серед нас двом учасникам бойових дій та сімом учасникам трудового фронту. 8 травня на тематичному заході в Народному музеї історії і трудової слави ТОВ «КАРНАТНАФТОХІМ» їх буде нагороджено грошовими преміями від підприємства. Учасники бойових дій отримають допомогу в розмірі 2,5 тис. грн. кожен, а учасники трудового фронту – по 1000 грн.

111
Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин