У Бурштині відбувся вечір родинних історій (Вікна)

  • 29.10.2019 12:05
У Бурштині відбувся вечір родинних історій (Вікна)

На вихідних у бурштинському Будинку культури імені Тараса Шевченка відбувся Вечір родинних історій. Подію реалізували «Молода Просвіта Прикарпаття» у партнерстві з громадським простором #ШЕВАHUB за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту «Зміцнюємо громади, об’єднуючи Україну».

Ганна Дмитрик живе у Бурштині все життя, тут пізнала особисті втрати та бачила, як розвивається місто протягом десятиліть. Федір Наритник та Марія Хованець перебули буремні роки німецької окупації та радянського терору, воювали в ОУН, інформують "Вікна" з посиланням на Івано-Франківську обласну організацію "Молода Просвіта".

«Я народилася 1928 року в Бурштині. У 14 років вже вступила в ОУН, мене відправили на курси медсестер. Потім пішла в сотню «Гайдамаки», де виконувала роботу зв’язкової та лікаря. Діти пішли по моїх слідах: син — полковник, воює за Україну. А донька стала лікарем», — розповіла Марія Хованець.

Петра Хом’яка ще хлопчиком депортували з Польщі, спочатку на схід України у Краматорськ, а потім чоловік оселився у Бурштині, де прожив своє життя. Тут же знайшла притулок сім’я Відякіних, які приїхали аж із Сибіру.

«Мій чоловік народився у 1941 році, а я у 1945, обидвоє в Сибіру. Наша дитина сильно хворіла, тому приїхали сюди. Нас одразу добре зустріли. Люди дуже гостинні й добрі. Ми були здивовані, коли ті, хто пройшли табори, з нами розмовляли без ненависті. Я б, напевно, так не змогла», — сказала Наталія Відякіна.

Крім того, своїми знаннями про місто і тутешні родини поділився корінний бурштинець Василь Хованець. Для присутніх виступав оркестр народних інструментів.

«Наше місто невелике, тому, здається, що ми достатньо комунікуємо і знаємо одне одного. Але, щоб згуртувати громаду, дуже потрібні такі заходи. Свої історії розповіли ті люди, які є живою історичною книгою. Свого роду це фестиваль культур, бо є і примусово переселені, і корінні мешканці, і ті, хто приїхав, бо так склалася їхня доля», —зазначила співорганізаторка заходу та співкерівниця громадського простору Світлана Видай.

Бурштин — одна із п’яти громад Прикарпаття, які обрали для участі у проєкті «Зміцнюємо громади, об’єднуючи Україну».

«Такі заходи об’єднують мешканців, бо ми бачимо тут, як старше покоління, так і молодь. Вони між собою спілкуються, чують одне одного і зберігають комунікацію між поколіннями. Важливо, аби люди розповідали свої історії. Через них ми пізнаємо саму історію міста Бурштин і загалом історію української держави», — розповіла керівниця проєкту Євгенія Бардяк.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин