12 липня Тлумаччина запрошує на етно-фолк фестиваль «ВІЛЬХА»

  • 11.07.2017 14:37
12 липня Тлумаччина запрошує  на етно-фолк фестиваль  «ВІЛЬХА»

Це село Вікняни, що на Тлумаччині. І саме так місцевий люд готується до фестивалю «Вільха». На мальовничу місцину звозять гілки цього дерева. Бо ще з давніх часів на цій території вільха символізувала повне звільнення від загарбників. Переповідають, що коли монголо-татари покидали село, то перші сміливці, які заходили в нього, ставили вільху. Як знак того, що ця місцина вільна. Цей обряд на Тлумаччині зберігся й досі. І місцеві фольклорні колективи відтворять його уже зовсім скоро. 12 липня, на свято Петра і Павла.


«Фестиваль «Вільха» – це відкриття Тлумаччини як надзвичайно цікавого туристичного району. Дійство зацікавить як місцевих, так і гостей нашого краю. Адже ми маємо що показати і чим пишатися», – каже один із організаторів фестивалю, директор Дністровського регіонального ландшафтного парку Михайло Ковтун.

За підтримки благодійного фонду Олександра Шевченка «Новий Івано-Франківськ» та депутата обласної ради від партії «УКРОП» Миколи Палійчука у Тлумацькій ОТГ відбудеться дійсно надзвичайне дійство. На гостей фестивалю майстер-класи з гончарства, писанкарства, вишивки, виготовлення ляльок-мотанок. Страви покутської кухні, спортивні змагання, конкурси. Забави для будь-якого віку: діток, молоді, подружніх пар, поважних газд та газдинь.


Насиченою буде і концертна програма: фольклорні та естрадні виконавці Тлумаччини, музичний гурт «Рура», «КораЛЛі», «Брати Станіслава».

«Цей фестиваль – дуже потрібний людям. Нам усім важливо відпочити. На природі, подалі від тлевізора і всього негативного. І ми безмежно раді, що нашу ініціативу підтримав і у благодійний фонд «Новий Івано-Франківськ», і голова фракції «УКРОП» в обласній раді Микола Палійчук», – наголосив Михайло Ковтун.

До слова, не менш захопливим буде й завершення «Вільхи». Уже ввечері організатори обіцяють фестивальну ватру і святковий феєрверк.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин