Марш протесту в Пекіні не завершився (відео)

  • 19.04.2018 12:20
Марш протесту в Пекіні не завершився (відео)

Лі Веньцзу, дружина ув'язненого китайського правозахисника, мала намір пішки дійти з Пекіна до міста Тяньцзінь, подолавши понад 100 кілометрів. Її марш протесту мав тривати 12 днів і завершитися 16 квітня. Але через сім днів її зупинили представники сил безпеки й повернули до Пекіна. Там жінку посадили під домашній арешт.Ван Цяньчжана, її чоловіка, уже майже три роки тримають в ув'язненні. Заарештували його в серпні 2015-го. Лі не знає, де він, але підозрює, що у в'язниці Тяньцзіня. Не знає вона, і в якому він стані.

Каже, посадили його без суду, не висунувши жодних звинувачень. Сталося це через те, що він брався за «чутливі» для влади справи: захищав тих, хто зазнав тортур від рук поліції, а також прихильників мирної духовної практики Фалуньгун, яких Компартія Китаю репресує з 1999 року. Закликають звільнити правозахисника й у Гонконзі, автономному районі КНР, де люди мають більше демократичних свобод. Лі Веньцзу каже, що побоюється не тільки за себе, але й за безпеку сина.

У Китаї існує так практика, коли правозахисників та їхніх родичів поміщають під домашній арешт, тиснуть на них чи ж запроторюють до в'язниці без суду та звинувачень. Лі вже апелювала на захист чоловіка до Верховного суду Китаю. Тепер хоче придумати нові способи, як змусити владу звільнити чоловіка, чи принаймні дати дозвіл на зустріч з ним.

111
Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин