Новий податок на цукор ввели у Великій Британії (відео)

  • 16.04.2018 16:05
Новий податок на цукор ввели у Великій Британії (відео)

Безалкогольний газований напій Айрн-Брю виробляють у Шотландії вже понад століття. Тут він нарівні з такими світовими брендами, як Кока-Кола та Пепсі. Та нещодавно виробники були змушені змінити його рецепт і зменшити вміст цукру на половину. Усе через новий податок на цукор, який набрав чинності минулого тижня. Його мета — домогтися підвищення цін на такі напої з високим вмістом цукру.

Тоді британці менше їх купуватимуть, і це, як сподівається влада, допоможе зменшити кількість дітей з ожирінням. Якщо в 100 мілілітрах напою міститься понад 5 грамів цукру, то покупці заплатять додаткові 25 американських центів. Якщо в 100 мілілітрах більш ніж 8 грамів, то податок підскочить до 34 центів за літр.

Про новий податок влада оголосила в березні 2016 року. Відтоді 50 % британських виробників газованих напоїв та соків зменшили вміст цукру у своїй продукції. Деякі споживачі незадоволені змінами. Серед них Раян Аллен. На горищі в нього збереглися запаси Айрн-Брю, зробленого ще за традиційним рецептом.

У кожній банці — по вісім чайних ложок цукру.60 % жителів Великої Британії страждають від ожиріння, і кожний четвертий має зайву вагу. Органи охорони здоров'я країни підтримують податок. Зібрані гроші планують пустити на приготування здорових шкільних сніданків і будівництво спортивних шкіл. Примітно, що Кока-Кола не планує зменшувати кількість цукру у своєму класичному напої. Тому за банку напою споживач заплатить на 14 центів більше.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин