Французький монетний двір постачає валюту в інші країни (відео)

  • 05.12.2017 13:03
Французький монетний двір постачає валюту в інші країни (відео)

Тайці, які купують їжу на місцевому ринку в Бангкоку, можливо, і не підозрюють, що деякі з монет у їхніх кишенях прибули з іншого куточка землі, подолавши понад 9000 кілометрів.

Таїланд — серед десятків країн, які частково або повністю друкують свої дрібні гроші на іноземних монетних дворах. Причина в тому, що не вистачає підприємств і фахівців, а на наявних фабриках продуктивність невисока.

На фабриці Паризького монетного двору в передмісті Бордо з конвеєра сходять пакети зі свіжовідчеканеними сатангами — тайськими монетами, що дорівнюють одній сотій бата. Незабаром вони вирушать у інший кінець світу.

Відтоді як у грудні 2016 на трон у країні зійшов новий король Маха Вачіралонгкорн, постала необхідність замінити зображення його шанованого батька короля Пхуміпона Адульядета.

Тайський національний монетний двір відправив шаблон до Франції. А тут майстер гравіювання Ніколя Козон з колегами втілив його в металі й тепер чекає остаточного затвердження, щоби почати виробництво.

Деякі замовлення вимагають повної зміни дизайну. Наприклад, таке нещодавно надійшло зі Саудівської Аравії.

Близько 50 країн карбують монети за кордоном. І Паризький монетний двір — один із лідерів ринку. Його головні конкуренти — монетні двори Канади й Великобританії.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин