Жителям Фінляндії пощастило спостерігати дивовижне північне сяйво (відео)

  • 14.11.2017 10:22
Жителям Фінляндії пощастило спостерігати дивовижне північне сяйво (відео)

Чарівне північне сяйво вдалося зняти над фінським містом Рованіємі, що за вісім кілометрів від полярного кола. Дивовижне природне явище зняв на відео журнал подорожей «Усе про Лапландію».

Яскраве свічення різних зелених відтінків спостерігали жителі не тільки північних регіонів, але й південніших.

Північне або полярне сяйво — це свічення верхніх шарів атмосфери, яке відбувається під час взаємодії магнітосфери із зарядженими частинками сонячного вітру. Колір полярного сяйва залежить від його висоти в атмосфері.

Це природне явище зазвичай можна спостерігати з вересня по березень. Найчастіше воно виникає восени або навесні. Одночасно з полярним сяйвом виділяється велика кількість енергії — приблизно така ж, як і під час досить сильного землетрусу.

Останніми роками стало модно влаштовувати так зване полювання на північне сяйво. Туристам пропонують милуватися ним просто неба чи в автобусах із прозорими дахами.

У Фінляндії навіть є готель, будиночки якого мають скляні куполи. У ньому чергує спеціальний працівник, який відстежує появу північного сяйва. Щойно «світлове шоу» почнеться, він будить усіх охочих.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин